części volvo kraków

Nadciśnienie jest poważnym problemem naszej cywilizacji. Lekarze każdego dnia przyjmują kolejnych pacjentów z nadciśnieniem, którzy przez lata zaniedbali tę kwestię i cierpią na poważne choroby układu krążenia. Niestety nawet w dobrych warunkach bytowych – a może przede wszystkim w takich warunkach – o nadciśnienie bardzo łatwo. Codziennie spędzasz wiele godzin przed komputerem? W domu odpoczywasz również przed monitorem? Nie przepadasz za ćwiczeniami i nie zwracasz uwagi na to co jesz? W takim razie najprawdopodobniej niedługo i Ciebie dotkną kłopoty ciśnieniowe. Ryzyko jest tym większe, jeżeli regularnie cierpisz z powodu stresu.

Ten ostatni czynnik ma szczególnie negatywny wpływ na cały nasz organizm. Co może w tym temacie zdziałać yoga? Czy warto poświęcać jej kilka godzin tygodniowo? Z całą pewnością tak. Jednym ze sposobów na walkę ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi jest sport. Nie każdy jednak lubi aktywność w postaci biegania czy gier zespołowych. Yoga to zupełnie inna forma ćwiczeń, która może przypaść do gustu nawet osobom na co dzień stroniącym od pozostałych form sportu.

www.e-mazi.pl

Yoga jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć problemów z nadciśnieniem. Poza samym pobudzaniem organizmu do działania, pomaga też w spalaniu tkanki tłuszczowej. Ta ostatnia jest bezpośrednio związana z problemami ciśnieniowymi. Spalając niepotrzebny tłuszcz stajesz się zdrowszy i, co nie mniej ważne, lepiej wyglądasz. Idąc tym tropem dalej: lepszy wygląd to lepsze samopoczucie, a lepsze samopoczucie to większa pewność siebie i mniej stresu.