www.kulturysta.bialystok.pl salon samochodowy

Myśląc o samochodach BMW, momentalnie w naszej wyobraźni rysuje się obraz szybkiego i sportowego samochodu. Dlatego wiele osób może zdziwić fakt, że w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, bawarski koncern zdecydował się na wyprodukowanie niewielkiego miejskiego modelu o nazwie Isetta. Pojazd po raz pierwszy zademonstrowano na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1954 roku i należał do włoskiej firmy Iso, od której licencję na produkowanie auta wykupiło BMW.

BMW Isetta występował w dwóch wariantach silnikowych: jednocylindrowy (np. 250, 300) lub dwucylindrowy (600). Pojazd mógł rozpędzić się do prędkości około 85 km/h, jednak w niczym to nie przeszkadzało jego właścicielowi, którym z reguły była osoba chcąca swobodnie przemieszczać się po mieście.

Panująca w tamtych czasach moda na niewielkie pojazdy zwane mikrusami, sprawiła, że BMW Isetta miało sporą konkurencję. Należały do niej między innymi modele Vespa 400, Zündapp Janus lub Mikrus MR-300. Nie przeszkodziło to jednak w wyprodukowaniu przez niemiecką firmę ponad 160 tysięcy egzemplarzy tego samochodu, opartego na włoskiej licencji Iso. Dowiedz się więcej również o samochodach Volvo. W ofercie Volvo Wadowscy dostępny jest XC40 Recharge T5 Plug-in.