https://jogaorganika.pl/ serwis toyota poznań

Wszyscy lubimy ćwiczenia, które można wykonać w domu bez korzystania z dodatkowych akcesoriów. To prosty i tani sposób na efektywny trening, ale czasami trzeba wykazać się dużą dyscypliną oraz techniką. Callanetics to bardzo ceniony zestaw różnorodnych ćwiczeń, których zadaniem jest skuteczne modelowanie sylwetki kobiecej, ale z powodzeniem mogą sięgać po nie także mężczyźni. Bardzo ważną rzeczą w czasie treningu tego rodzaju jest ścisłe przestrzeganie wymogów technicznych. Ruchy nie mogą być przypadkowe, a elementy treningu nie mogą być wykonane byle jak. Dlatego zanim zaczniemy cokolwiek robić w tym kierunku warto zapoznać się z dokładnymi wskazówkami przygotowanymi przez ekspertów lub skonsultować się z instruktorem fitness.

www.tenisowki.com.pl

Zestaw ćwiczeń składających się na callanetics powstał w latach 80. ubiegłego wieku, a jego autorką jest Callan Pinckney. Ich rolą jest pobudzanie do pracy mięśni ramion, brzucha, ud, pośladków, nóg oraz pleców. Znawcy i praktycy podkreślają, że ćwiczenia ta fenomenalnie rzeźbią sylwetkę, ale muszą być wykonywane zgodnie z założeniami. Aby nieco uprościć zadanie ćwiczącym, wymienia się pięć kluczowych elementów na jakie należy zwrócić uwagę, by sesje przynosiły optymalne efekty. Musimy zachować prawidłową postawę ciała.

Trzeba znajdować się w określonej pozycji i wykonywać wskazane ruchy, przy czym można je stopniowo doskonalić. Dalej mamy kolejność ćwiczeń, która nie może być przypadkowa. Ruchy ciała jakie będziemy wykonywać muszą być właściwe – raz bardzo delikatne, innym razem dynamiczne. Szalenie istotna jest kontrola oddechu – powietrze wciągajmy nosem i wydychajmy ustami. Wreszcie mamy właściwy czas trwania treningu. Powinien on zmieścić się w ciągu 45-60 minut.