http://www.danoil.pl/aeroshell-c-12.html części volvo kraków

Projektanci prześcigają się w wizjach samochodów przyszłości. Marka Chevrolet także zaprezentowała swoją koncepcję pojazdu.

Marka Chevrolet poszła o krok dalej niż pozostałe marki i w 2014 roku swoją premierę miał koncepcyjny samochód wyścigowy Chaprral 2x Vision GT. Co więcej, koncepcja została zrealizowana i w zakładach Chevroleta zbudowano prototypowy model.

www.garwoszlaki.pl

Trudno w to uwierzyć, ale pojazd napędzany jest prądem i powietrzem. Wyścigówka wyposażona jest w napęd laserowy oraz powietrzny generator, co pozwala na uzyskanie mocy 900 KM.

Taki zasób energii umożliwia rozpędzenie pojazdu od 0 do 100 km/g w zaledwie 1,5 sekundy. Inspiracją do stworzenia napędu były zaawansowane technologie, które wykorzystuje się do budowy statków kosmicznych.

Chaprral 2x Vision GT to także niekonwencjonalny design. Kierowca znajduje się w pojeździe w nieco dziwnej pozycji – w pozycji leżącej głowa skierowana jest w dół, a nogi i ręce znajdują się wzdłuż pojazdu.

Wrażenia z jazdy z pewnością są niezapomniane. Póki co nie zapowiada się, aby model miał trafić do produkcji, jednak można go przestestować w grze Gran Turismo 6.