Poza akcesoriami do ćwiczeń, które są nam doskonale znane i które pozwalają uzyskać znakomite rezultaty, warto zwrócić uwagę także na bardziej innowacyjne rozwiązania, które cały czas trafiają na rynek. Interesującym urządzeniem budzącym spore zainteresowanie w światku fitness jest Bosu. Ta dość oryginalna nazwa pochodzi od angielskich słów both side up. Ma formę przedzielonego koła o średnicy nie większej niż 68 centrymetrów. Urządzenie jest dzięki temu niewielkie i można swobodnie korzystać z niego w domowych warunkach. Łączy w sobie doskonale walory klasycznej piłki oraz steppera.

www.profilaktycznie.net.pl

Bosu składa się z dwóch stron – wypukłej oraz płaskiej. Jedna i druga spełnia określone zadania. Strona wypukła jest pneumatyczną kopułą, uginającą się przy każdym ruchu ćwiczącego. Bosu wpływa dodatnio na wiele partii mięśni. Poprawia również postawę ciała, kształtuje zgrabną sylwetkę i stabilność mięśni. Dużym plusem jest uelastycznienie kręgosłupa.

Bosu stymuluje ruchy typowe dla różnych dyscyplin sportu oraz treningów. Jednym z kluczowych elementów jest w tym przypadku trening równowagi. Mając kilka takich urządzeń można jeszcze bardziej rozwinąć formy ćwiczeń. Z muzyką w tle możemy podskakiwać na obu bosu do różnych choreografii i cieszyć się nowatorskim aerobikiem bez wychodzenia z domu. Do kogo adresowane jest to stosunkowo świeże rozwiązanie? Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń odnośnie wieku, płci czy wagi. Trenować z bosu może każdy, kto ma na to ochotę.

Jest to doskonały sposób na poprawę kondycji, spalenie kalorii, a nawet rehabilitację po urazach.