https://www.slupkihotelowe.com/ Białka sojowe

Oglądając programy kulinarne, często możemy spotkać się z twierdzeniem, że produkty mrożone nie są tak samo smaczne jak te, które będą przygotowywane na bieżąco. Nie zapominajmy jednak, że przechowywanie niektórych artykułów spożywczych w temperaturze poniżej zera ma także wiele zalet. Umieszczenie produktu w zamrażarce pozwala przede wszystkim na maksymalne wydłużenie czasu jego magazynowania.

www.nissan-autonix.pl

Chowane produkty należy zawsze opatrzyć datą, od kiedy je przechowujemy; w restauracji stosowanie takiego rozwiązania jest wręcz obowiązkowe. Pozwala to na zorientowanie się, które produkty mogą jeszcze poleżeć, a które powinniśmy jak najszybciej spożyć, czy nawet wyrzucić. Różnego rodzaju artykuły mogą przebywać w niskiej temperaturze przez różny okres czasu, zwykle wahający się między trzema a dwunastoma miesiącami.

Najdłużej, bo aż dwanaście miesięcy świeżość utrzyma dziczyzna i wołowina. Najkrócej zaś żółty ser, truskawki i wiśnie. Nie bez znaczenia pozostaje tu zawartość tłuszczu, jaką możemy znaleźć w danym produkcie.

Wyraźnie widać to na przykładzie ryb: te tłuste, jak węgorz, halibut czy makrela mogą spędzić w zamrażarce maksymalnie cztery miesiące. Z kolei chude ryby (np. dorsz, szczupak, lin) bez szwanku pozostaną w minusowych temperaturach nawet dwa razy dłużej.