merlo ciągnik części

W sezonie zimowym powinno się używać obszerniejsze, gumowe dywaniki samochodowe. Dzięki temu można uniknąć wielu poważnych problemów związanych z eksploatacja pojazdu.

Przede wszystkim gumowy dywanik z krawędziami zatrzymuje wodę, którą zazwyczaj wnosimy do auta w różnej postaci, na przykład śniegu na butach. Zwyczajny tekstylny dywanik jest przemakalny.

Woda wówczas zatrzymuje się pod wykładziną podłogi. Co za tym idzie to mokro wewnątrz auta, nieprzyjemny zapach czy postępujące procesy gnicia.

Dodatkowo po nagrzaniu wnętrza w samochodzie panuje duża wilgotność i powstaje trudny do rozwiązania problem parujących okien. Duża wilgotność oraz sól stosowana na drogach podczas zimy sprawia, że wtedy szczególnie szybko rozwija się korozja.

Istotne jest więc, by przed nadejściem chłodu zabezpieczyć miejsca, w których może się pojawiać rdza, czyli ubytki w lakierze, odpryski czy rysy. Przed zimą trzeba także dokładnie umyć i nawoskować nadwozie samochodu, który użytkujemy.

Pozwoli to zabezpieczyć lakier przed działaniem niekorzystnych substancji, a także dla łatwiejszego utrzymania go w czystości. Kluczowe jest także zabezpieczenie uszczelek specjalnymi silikonami.