www.gezet.pl glikol

Toyota Hilux to jeden z japopularniejszych pick-upów, który świetnie sprawdza się również w naszej szerokości geograficznej. Auto ma wiele, ale największą popularność zyskało dzięki brytyjskiemu programowi rozrywkowemu Top Gear. Fani panów z TG doskonale wiedzą, że motoryzacja nie jest tam na pierwszym planie. Niemniej jednak, niektóre odcinki Top Gear potrafią wyraźnie uwydatnić wady i zalety przedstawianych aut.

Jednym z niezapomnianych bohaterów angielskiego show była Toyota Hilux, która zasłynęła ponadprzeciętną wytrzymałością. Japoński producent z pewnością nie zdawał sobie sprawy, jak wiele jest w stanie znieść jego auto. Jakim próbom została poddana Toyota Hilux? Prowadzący program nie oszczędzali auta już od początku. Na start pick-up musiał wytrzymać… zderzenie z drzewem.

Okazało się, że jest to w stanie znieść bez większego problemu. Nadal jeżdżący samochód umieszczono więc na dachu burzonego budynku. Odgrzebaną z gruzów Toyotę również udało się uruchomić po paru minutach i bez wizyty w warsztacie. W końcu autorzy programu postanowili utopić auto i w ten sposób pożegnać się z Hiluxem.

Jednak i morze nie było dla Toyoty wystarczającą przeszkodą. Auto po osuszeniu działało nadal. Do tego warto dodać, że właśnie w Toyota Hilux ekipa z Top Gear zdobyła biegun północny – co było pierwszym takim osiągnieciem na świecie. Hilux to z całą pewnością jedno z najlepszych aut na świecie, jeśli chodzi o wytrzymałość.

To idealny samochód do pracy w trudnych warunkach czy jako główny środek transportowy w dużym gospodarstwie.