catering na eventy poznań http://tom-pak.pl/

Okres dojrzewania to początek ciężkiej walki z problemami skóry trądzikowej oraz nieprzyjemnymi wągrami. O ile trądzik może mieć podłoże chorobowe, to wągry są wynikiem złej pielęgnacji naszej skóry.

Główną przyczyną ich powstawania jest nakładanie źle dobranego podkładu, za dużej jego ilości oraz przede wszystkim niedokładnego zmywania makijażu. Pozostałe drobinki pudru wnikają głęboko w naszą skóry, wywołując rozszerzanie porów skórnych, które szybko się wypełniają zanieczyszczeniami, tworząc czarne nieestetyczne krostki.

Bardzo dobrym sposobem na dokładne oczyszczenie skóry jest stosowanie raz w tygodniu kompleksowej pielęgnacji niczym najlepszy zabieg w gabinecie kosmetycznym. Przede wszystkim należy bardzo dokładnie, nie tylko w czasie naszego domowego SPA, myć twarz ciepła wodą z dodatkiem mleczka do oczyszczania, a opuszkami palców wmasowywać do miejsce przy miejscu.

Następnie wykonać odpowiedni peeling, najlepiej delikatny enzymatyczny, który nie podrażania skóry twarzy. Na tak przygotowaną skórę twarzy należy nałożyć przygotowaną przez siebie maseczkę.

Dobre właściwości oczyszczające mają ogórki, kukurydza oraz jabłka. Wystarczy zetrzeć je na gładką masę, dodać łyżkę miodu i dokładanie wymieszać, nałożyć na całą twarz na dwadzieścia minut i dokładnie zmyć twarz.

Jeżeli zdecydujemy się na manualne oczyszczanie twarzy własnymi rękami, nie pozostawiajmy buzi bez kosmetyku. Dobrze jest po takim zabiegu nałożyć samo białko jajka kurzego, które dokładnie ściągnie i pozamyka rozszerzone pory.