Utwardzacz do lakieru

Marki Porsche nie trzeba nikomu przedstawiać. Samochody produkowane u naszych zachodnich sąsiadów cieszą się uznaniem na całym świecie. Właściwie każdy kolejny model robi wrażenie na konsumentach oraz recenzentach. Nie inaczej jest w przypadku Porsche 918 Spyder, który zgarnął parę nagród jako jedno z najlepszych aut w roku 2013.

Spyder zasłużył sobie na to miano w kategorii samochód sportowy. Większość modeli Porsche nie jest oczywiście przeznaczone do wożenia całej rodziny czy nawet dużych zakupów. To typowe auta na tor wyścigowy, czasem dostosowane do warunków miejskich. Nic więc dziwnego, że ich mocną stroną są osiągi silnika.

918 Spyder potrafi rozpędzić się do setki w ciągu zaledwie 2,6 sekundy. Natomiast maksymalna prędkość auta to 345 km/h. Takie liczby robią wrażenie nawet na osobach, które na co dzień nie interesują się motoryzacją. Podobnie działa design nowego „porszaka”.

Wystarczy spojrzeć na samochód, by widzieć, ze mamy do czynienia z renomowaną marką. Nie zabrakło tu oczywiści opływowej linii i charakterystycznych wydłużonych lamp dla marki Porsche. Model ten oczywiście nie nadaje się do swobodnego podróżowania po mieście, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę stan polskich dróg. To samochód przystosowany do toru wyścigowego.

Dużą rolę odgrywa tu przede wszystkim niskie zawieszenie, które poprawia osiągi auta, ale również przesądza o jego zastosowaniu. Możemy się spodziewać, że niebawem zobaczymy Spydera podczas wielu imprez wyścigowych, zarówno tych dla zawodowców, jak i amatorów. Dobrze jest, gdy właściciel pojazdu regularnie dba o swoje auto. Warto skorzystać z zabiegów czyszczących silnik tj. wodorowanie silnika, aby wydłużyć żywotność swojego auta.