kierowanie ruchem drogowym serwis toyota poznań

Dziś trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu nie wiedzieliśmy czym są, jak działają i do czego mogłyby służyć. Gdy pojawiły się w Polsce przez dobrych kilka miesięcy stanowiły tylko tajemniczą nazwę urządzenia o nieznanym zastosowaniu.

Używany powszechnie telefon komórkowy służyć miał do komunikacji na co dzień i do tego wystarczał. Mamy już jednak świadomość jak bardzo przydatny może być także w innych sytuacjach.

Smartfon to telefon wielofunkcyjny. Dzięki niemu wykonujemy oczywiście rozmowy, piszemy sms-y i wysyłamy mms-y, ale także przeglądamy internet, dokonujemy przelewów czy nawet liczymy kilometry przebiegnięte podczas joggingu.

www.tisel.pl

Nowe funkcje i aplikacje wciąż powstają, aby uczynić nasze życie wygodniejszym i łatwiejszym. Smartfony posiadają w sobie funkcje przenośnego komputera i to czyni je bardziej funkcjonalnymi niż telefony komórkowe.

Pierwsze pojawiły się pod koniec lat 90., natomiast w pierwszej połowie 2013 roku po praz pierwszy w historii sprzedano ich więcej niż tradycyjnych komórek.

Stanowiły wtedy ponad 51 % urządzeń, które zostały wyprodukowane w fabrykach na całym świecie.