skup katalizatorów Białystok http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/330/rowery-i-akcesoria.html

W okresie jesienno – zimowym dużo szybciej robi się ciemno na dworze. Kluczowe zatem aby bezpiecznie poruszać się po drogach są sprawne światła samochodu.

Prawidłowe oświetlenie to większe bezpieczeństwo na drodze zarówno kierowcy jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Kontrola świateł zatem jest bardzo ważna, szczególnie przed zimą.

Należy sprawdzić czy mają odpowiednie ustawienie oraz w jakim stopniu oświetlają drogę. Nieskutecznie działające światła pojazdu to nie tylko ryzyko zmęczenia wzroku, czy oślepienia kogoś, ale także większe niebezpieczeństwo.

pieszy.omijanie-korkow.com.pl

Przyczyną nieprawidłowego działania oświetlenia w samochodzie może być na przykład niesprawna elektryka. Istotne więc jest badanie sprawności instalacji i układów ładowania.

Źródłem problemu mogą okazać się także przepalone żarówki. Niekiedy, aby usprawnić oświetlenie konieczna jest naprawa lub wymiana całego reflektora, bowiem już nawet po kilku latach eksploatacji pojazdu lampy działają mniej efektywnie, niż na początku kiedy są nowe.

Powodem tego może być zmatowienie kloszy.