szkoła jogi zielona góra

Najlepsze rezultaty dają te ćwiczenia, których typ i zakres zostały indywidualnie dobrane do możliwości i chęci konkretnego człowieka. W praktyce większość z nas polega na uśrednionych wytycznych, które przeważnie dają zadowalające efekty i w zupełności wystarczą. Bywa jednak inaczej i tu dochodzi do głosu osobisty trener.

Brzmi luksusowo i rzeczywiście tak jest – za usługi eksperta, który będzie pracował wyłącznie z nami trzeba z reguły nieco zapłacić. Cena zależy od doświadczenia, klasy klubu, z którego korzystamy i aktualnych trendów rynkowych. Ma to jednak spore zalety, o których wielu już się przekonało.

Taki trener doskonale rozpozna potrzeby, pomoże określić cele i co najistotniejsze – będzie czuwał nad ich osiągnięciem. Mierzenie postępów i udzielanie bieżących wskazówek to rzeczy bardzo ważne, ale nie jedyne. Trener personalny Katowice odpowie także na wszystkie pytania oraz wątpliwości, które mogą się pojawić w toku treningów.

Rady te bywają cenne, ponieważ wynikają zwykle z dość ekskluzywnej wiedzy fachowca, który niejeden trening w życiu przeprowadził. Bardzo istotna jest fachowa wiedza z takich dziedzin jak biochemia, odnowa biologiczna czy fizjologia wysiłku. Mile widziane są też informacje z zakresu dietetyki.

Trener, który czuwa nad naszymi postępami to mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji, albowiem ewentualne błędy będą korygowane na bieżąco. Wsparcie tego człowieka będzie również skutecznie motywować do większego wysiłku, co jest samo w sobie szalenie istotne. Uzyskamy także cenne rady w zakresie prawidłowego odżywiania.