catering na grilla poznań Winayo

Jak już wcześniej wspomniano soda oczyszczona posiada wiele właściwości czyszczących, przez co zasługuje na odrębny artykuł, ponieważ nie łatwo krótko opisać jej szerokie zastosowanie. Bardzo często w kuchni mamy problem z usunięciem przypalenia garnka. Gdy do tego dojdzie od razu płukamy garnek i szorujemy go ostrą szmatką. A przypalenie, jak było tak jest nienaruszone.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam soda oczyszczona. Wystarczy zalać garnek wodą, tak, aby zakryć przypalenie i zagotować. Odstawić z palnika i wsypać pół szklanki sody i pozostawić garnek z mieszanką na całą noc. Następnego dnia należy wylać z garnka wodę i wypłukać go.

Oczywiście po przypaleniach nie będzie w ogóle śladu. Wszelkie osady pozostawione na garnku, czy naczyniach po kawie oraz herbacie również bez problemu usuniemy tym środkiem. Wystarczy wymieszać odrobinę sody z niewielką ilością wody, aż powstanie gęsta pasta, którą przy pomocy gąbki wyczyścimy zabrudzone miejsca. Suchy proszek sody może posłużyć do wyczyszczenia kabiny prysznicowej, kafelek oraz umywalki czy wanny.

Doskonale sprawdzi się do usunięcia kamienia z baterii prysznicowej, wystarczy wsypać ją do foliowej torebki zalać octem, na to położyć słuchawkę prysznica, zawinąć szczelnie worek i pozostawić na godzinę. Po upływie czasu zdjąć folię i wypłukać wodą. Sodą oczyszczona również doskonale wyczyścimy srebrne dodatki w domu, biżuterię zarówno srebrną, jak i złotą. Soda oczyszczona usunie również nie przyjemne zapachy z pojemników po żywności, butelek, a nawet obuwia, w tej sytuacji wsypujemy pół szklanki na dno naczynia lub do środka buta.