toyota yaris https://niecodzienni.pl/

Stres i zmęczenie – oto dwie rzeczy, których większość z nas wolałaby na co dzień uniknąć. Niestety to właśnie one najczęściej towarzyszą nam w ciągu tygodnia. Czasem codziennie, w dodatku od rana do wieczora. Prowadząc taki styl życia łatwo stracić pozytywną energię i motywację do działania. Przydałaby się odrobina odpoczynku i relaksu. Czy to znaczy, że trzeba wcześniej kłaść się do łózka? Być może.

Ale jeszcze lepszym rozwiązaniem może się okazać położenie na macie do ćwiczeń i wykorzystanie jednej z pozycji leżących. Asany leżące zostały stworzone po to, by redukować stres i ogólne zmęczenie organizmu. Pozycja horyzontalna sprzyja odprężeniu. Możesz niemal namacalnie poczuć, jak napięcie psychiczne opuszcza Twój organizm. Jednocześnie pozycje leżące dalekie są od zwykłego, pasywnego wypoczynku, który praktykują miliony ludzi na kanapie przed telewizorem. Wciąż są to ćwiczenia fizyczne i niosą ze sobą wszelkie zalety z tym faktem związane.

Asany leżące mogą znacząco wpłynąć na kondycję Twojego ciała. Można też osiągnąć konkretne efekty zdrowotne. Pozycje tego typu pomagają głownie w rozluźnieniu dolnej części pleców. Jeśli ten fragment Twojego ciała od razu kojarzy Ci się z bólem, najprawdopodobniej czas wypróbować asany leżące. Yogini podkreślają, że pozycje te pomagają również w uśmierzaniu bólu. Asany leżące zalecane są również kobietom, które chcą starać się o potomka.

Pozycje te wpływają korzystnie na organy rozrodcze i w związku z tym ułatwiają naturalny poród.