gastronomia śrem Białka grochowe

Dzisiejszy styl życia jak prowadzimy, a szczególności zbyt częste korzystanie z komputera, sprawia, że nasze oczy wymagają regeneracji i odprężenia. Nie dość, że są zmęczone, opuchnięte, pojawiają się zasinienia, to uwidaczniają się w ich okolicy pierwsze zmarszczki. Dlatego bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja okolicy oka, o której często zapominamy. Bardzo ważne jest stosowanie specjalistycznych kremów przeznaczonych do tej okolicy twarzy.

Dodatkowo możemy wspomóc ich działanie, a także przynieść sobie ulgę po męczącym dniu, stosując domowe okłady. Na opuchnięcia i zaczerwienienia powiek warto zastosować ciepłą torebkę herbaty z rumianku. Należy zalać dwie torebki wrzątkiem odczekać do momentu aż nieco ostygną i nałożyć na powieki na około piętnaście minut. Drugim sposobem o szerszym spektrum działania, bo wpływającym na ogólną poprawę skóry, zmniejszenie opuchnięcia, odmłodzenie, odświeżenie jest zastosowanie ogórka.

Często nakłada się bezpośrednio pokrojone plasterki ogórka, jednak takie okłady będą tylko chłodzi skórę oka. Jeśli chcemy jednka uzyskać wypoczęte spojrzenie musimy zastosować je w innej postaci. Otóż należy zetrzeć pół ogórka na drobnej tarce, następnie do małej miseczki odsączyć z tego sok. Miseczkę wkładamy na parę minut do lodówki, aby sok się schłodził, a potem moczymy w nim dwa waciki, które nakładamy na piętnaście minut na oczy.

www.msknet.pl

Oczywiście tak jak przy maskach na twarz, warto wygodnie się położyć i odprężyć. Takie domowe okłady powtarzamy dwa razy w tygodniu lub tylko, gdy nasze oczy tego potrzebują.