www.linuxwszkole.pl https://jogaorganika.pl/

Yoga to nie tylko przygoda z interesującą formą rekreacji, ale również droga do poznania własnego siebie. A przynajmniej tak uważają ci, którzy zdecydowali się na zgłębianie tajników yogi. Zgłębianie oznacza w tym wypadku znacznie więcej niż wizyty w najbliższym klubie i uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez instruktora. Jeśli chcesz naprawdę poznać yogę, powinieneś ćwiczyć samemu.

Każdy z nas jest inny, ma inne ciało i umysł. Co za tym idzie, również dobór asan i czas ich wykonywania powinien się różnić, by ćwiczący poczuł maksymalną satysfakcję, relaks i rozluźnienie. W jaki sposób przejść na kolejny poziom yoginowego wtajemniczenia? Przede wszystkim musisz znaleźć nieco czasu, najlepiej każdego dnia i zacząć wykonywać asany. W jakiej kolejności je robić? Trzymaj się podstawowych reguł dobierania grup pozycji, ale konkretne asany możesz wybierać samemu.

Na początku najlepiej wykonuj podobny trening, jak pod okiem instruktora. Z czasem staraj się odkryć to, czego potrzebujesz. Taki trening yogi może być bardzo satysfakcjonujący. Pomaga pozbyć się stresu i zmęczenie.

Niejednokrotnie również kształtuje charakter i uczy rozpoznawania własnych potrzeb. Mimo tego zdarzają się sytuacje, w których raczej nie warto ćwiczyć samemu, gdyż wiąże się to z pewnym ryzykiem. Yoga może w równym stopniu leczyć ból, jak go wspomóc, jeśli jest niewłaściwie wykorzystania. Jeżeli cierpisz na schorzenia kręgosłupa czy stawów, ćwicz pod okiem doświadczonego trenera – chyba że ten sam zaleci Ci wykonywanie niektórych asan w domu.