regeneracja zawieszeń bmw poznań https://utal.pl/produkty/ramki-do-tablic-rejestracyjnych/

Niemalże każdy miłośnik motoryzacji wie, że firma BMW powstała na początku XX wieku. Jednak trudniej jest wskazać założycieli tej znanej marki. Zdaniem historyków firmy, za protoplastów monachijskiej fabryki samochodów uważa się Karla Rappa oraz Gustava Otto.

www.cech.ilawa.pl

Karla Rapp, a dokładnie Karl Fredriech Rapp urodził się w miejscowości Ehingen, w Niemczech, jesienią 1882 roku. Był to niezwykle utalentowany inżynier, początkowo specjalizujący się w budowie silników samolotowych. Stąd też pomysł na stworzenie własnych zakładów Rapp Motorenwerke GmbH, które z czasem, po odejściu Rappa przemianowano na firmę BMW.

Drugi z założycieli słynnej niemieckiej firmy Gustav Otto, był synem twórcy pierwszego silnika czterosuwowego o wewnętrznym spalaniu. Nic więc dziwnego, że Gustav podzielił zamiłowania swojego ojca Nikolausa Augusta i powodzeniem udzielał się zarówno w dziedzinie awiacji oraz motoryzacji. Uważa się, ze powstała w 1914 roku, jego fabryka produkująca samoloty dla Armii Bawarskiej, była podobnie jak konsorcjum Rappa, wspólnym zalążkiem znanej dzis marki BMW.